Uchwyty z ładowarkami Qi - Nasz test mocy!

W związku z licznymi zapytaniami o nasze uchwyty z ładowarkami bezprzewodowymi postanowiliśmy przygotować krótki artykuł o tym jak wycisnąć z naszych ładowarek maksymalna moc ładowania.

Niektórzy z was po zakupie zgłaszali się do nas z zapytaniami czy mogą coś zrobić z czasem ładowania – bo w ich opinii akumulator w telefonie jest ładowany zbyt wolno. Pamiętajcie proszę iż żadna ładowarka be zprzewodowa nie zagwarantuje wam tej samej wydajności co kabel podłączony do urządzenia.

Chcemy wam pomóc byście cieszyli się z naszych produktów w 100%,  wiec sprawdziliśmy osobiście co wpływa na moc ładowania, myślę ze ten artykuł rozwieje wszelkie wasze wątpliwości.

Jak testowaliśmy ? Przy użyciu zasilacza laboratoryjnego z pomiarem przepływu prądu. Oczywiste jest że im większy przepływ prądu osiągnęliśmy, tym większa sprawność ładowania.

Przetestowaliśmy 5 ładowarek dostępnych na rynku, z czego 2 najlepsze postanowiliśmy wprowadzić do oferty by moc wam dostarczyć kompleksowe rozwiązanie w zakresie umieszczenia i ładowania telefonu w samochodzie.

Pamiętajcie!

Kluczowym elementem dla szybkiego ładowania jest ładowarka a nie uchwyt! Odpowiedni prąd na wejściu do naszego uchwytu jest w stanie szybko ładować wasz telefon. Tylko zewnętrzna ładowarka zasilana z gniazda zapalniczki może wam zagwarantować bezproblemowa prace uchwytu!

Musicie zapomnieć o podłączaniu naszych uchwytów do portów usb wbudowanych fabrycznie w auta. Nie dysponują one odpowiednią mocą by obsługiwać nasz uchwyt. Po mimo tego ze urządzenie może z pozoru działać – na pewno nie osiągniecie właściwej mocy ładowania!

Spójrzcie proszę na wyniki pomiarów płynącego prądu.

W skrócie im wyższa wartość prądu tym szybsze ładowanie!

1 = pomiar uchwyt grawitacyjny, 2 = pomiar uchwyt magnetyczny.

Ładowarka A  1 = 0,33A

Ładowarka B  1= 0,57A

Ładowarka C  1 = 0,32A

Ładowarka Qualcomm (bez wyświetlacza) 1 = 0,76A  2 = 0,60A

Ładowarka Qualcomm (z wyświetlaczem) 1 = 0,78A   2 = 0,60A

Wniosek jest oczywisty, różnica pomiędzy najniższym a najwyższym pomiarem jest prawie 3 krotna (0,32A a 0,78A)

Poniżej znajdziecie zdjęcia z pomiarów. Zwróćcie uwagę że:

-Nie wykonaliśmy pomiarów z uchwytem magnetycznym dla pierwszych 3 ładowarek gdyż prąd był za słaby i ładowanie nie było możliwe.

-Ładowarki posiadające więcej niż 1 port usb mogą mieć różną wydajność w zależności od portu – my w tym przypadku wzięliśmy pod uwagę wynik z większą wartością.

-Ładując 2 telefony z jednej ładowarki niektóre z nich ładowały jeszcze wolniej gdyż cały prąd dzielił się na 2

  

  

  

Podsumowanie:

-Przetestowaliśmy dla was obie wersje naszych uchwytów z ładowaniem - Magnetyczny i Grawitacyjny

-Oba uchwyty osiągają najwyższą sprawność z ładowarkami qualcomm podłączonymi do portu oznaczonego symbolem 3.0

-Pozycja telefonu w uchwycie grawitacyjnym jest stała i nie wpływa na prędkość ładowania. Dlatego oferujemy do tego uchwytu ładowarkę bez wyświetlacza.

-Pozycja telefonu w uchwycie magnetycznym zależy od tego czy prawidłowo umieścicie pierścień magnetyczny (centralnie do cewki w telefonie). Dlatego byście mogli mieć 100% pewności ze wszystko jest na właściwym miejscu zalecamy ładowarkę z wyświetlaczem i pomiarem prądu.

-Macie możliwość wyboru, kupując nasze uchwyty w zestawie z sprawdzonymi ładowarkami daje to wam 100% pewności ze osiągniecie maksymalna moc i krótki czas ładowania.

-Musicie zrozumieć iż w przypadku innych ładowarek nie możemy wam zagwarantować osiągniecia najlepszych rezultatów ładowania.

-Próbowaliśmy również zdejmować, nakładać i zmieniać etui w telefonie, ma to minimalny kilkuprocentowy wpływ na prąd ładowania. Pamiętajcie jeśli etui jest zgodne z zaleceniami uchwytu – to jego marka czy model nie ma większego wpływu!

-Ważnym elementem jest również sam telefon, w zależności od marki i modelu, czas ładowania może być różny!

Mamy nadzieje ze artykuł był pomocny. Pozdrowienia od zespołu RoundMount.pl!